Pzpn.pl – nowa strona

Tydzień temu w sieci pojawiła się nowa wersja internetowego oblicza Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli strony Pzpn.pl. Najwyższa pora na pierwsze oceny.

Pzpn.pl

Chcielibyśmy się zachwycać wizytówką piłkarskiej organizacji. Niestety, nie możemy. Za wiele na niej niedociągnięć, przejawiających się nie tylko w niezbyt ogólnym odbiorze jako całości, ale też w drobnych technicznych niedoróbkach, jak niedokładnie wycięte zakładki, służące do „przeskakiwania” pomiędzy głównymi wiadomościami, czy fatalnie prezentujące się flagi przy rubryce o meczach międzypaństwowych.

Mamy również nieodparte wrażenie, że kurczowe trzymanie się barw białej i czerwonej nie wyszło na dobre. O ile nowocześniej wyglądają np. strony urzędowe – Prezydenta RP (http://www.prezydent.pl/ – dominacja koloru niebieskiego) czy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (http://www.kprm.gov.pl/- przewaga żółtego, białego, niebieskiego), gdzie nie silono się na wprowadzanie na siłę elementów w barwach naszej flagi.

Na ocenianie merytorycznej strony jeszcze za wcześnie – w zasadzie przekopiowane zostało wszystko z poprzedniej wersji. W tym względzie było przyzwoicie i tak pozostało, ale otwarcie się na multimedia na pewno by związkowi nie zaszkodziło. Po kilka(naście) zdjęć na każde spotkanie reprezentacji to trochę mało. Brakuje również możliwości interakcji z użytkownikami. Może jakieś komentarze? Może profile na serwisach społecznościowych? Możliwości jest wiele, czasu do Euro coraz mniej. No właśnie – EURO. Gdzie się podziała angielska/niemiecka wersja językowa?!

Ocena Pilkarze.info:

Wygląd – 6/10

Funkcjonalność – 6/10

Interaktywność – 2/10

Warstwa merytoryczna – 6/10

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>