Niecodzienny protest w Meksyku. Piłkarze z kartonami na głowach [FOTO]

xcelaya.jpg.pagespeed.ic.9nqZfu7yPD

Sytuacje, w których właściciel nie płaci piłkarzom są obecne w futbolu od dawna, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod lupę niższe ligi. Zazwyczaj kończy się to buntami zawodników, pismami do federacji, a czasem także jawnymi protestami. Na taki zdecydowali się gracze Celaya FC i trzeba przyznać, że wykazali się przy tym sporą kreatywnością.

Kibice w Polsce pamiętają jeszcze wydarzenia, które miały miejsce w warszawskiej Polonii, gdy ta była we władaniu Ireneusza Króla. Piłkarze rozwiązywali wówczas umowy, szukali nowego pracodawcy, a ci, którzy musieli zostać w zadłużonym klubie i do tego jeszcze wychodzić na boisko za darmo, walczyli z kontrowersyjnym prezesem jak tylko mogli, chcąc by cała sprawa była przede wszystkim obecna w mediach.

Poloniści zdecydowali się wówczas na kilka akcji. Na przykład przy okazji zdjęć przed rundą wiosenną… pomalowali sobie zęby na czarno. Kilka miesięcy później posunęli się o krok dalej, używając bardziej dosadnego przekazu. Na Konwiktorskiej postanowili bowiem zorganizować akcję koszulkową, polegającą na tym, że zawodnicy zamiast klubowych koszulek założyli te zaprojektowane przez siebie, z napisem: „Królu złoty, gdzie są banknoty?”. Jak się skończyło, gdzie się podziały pieniądze i gdzie podziewa się dziś Polonia – wszyscy wiemy.

przybecki.600

Na bardziej oryginalny pomysł wpadli piłkarze drugoligowego zespołu z Meksyku, którzy swoich pensji nie otrzymują od dwóch miesięcy. Po oficjalnym wyjściu na murawę, przywitaniu obu drużyn, korzystając z okazji pozowania do wspólnego zdjęcia, postanowili okazać swoje niezadowolenie zakładając na głowę papierowe torby, na których narysowane były symbole dolarów. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

xcelaya.jpg.pagespeed.ic.9nqZfu7yPD

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>