Z boiska do kuchni, czyli kolejny były reprezentant Anglii kupuje gastronomiczną placówkę [FOTO]

Piłkarze z racji wykonywanego zawodu muszą przestrzegać żywieniowych zasad. Nie oznacza to jednak, że nie znają się na kuchni. Wręcz przeciwnie, niektórzy są nawet zapalonymi smakoszami, a po zakończeniu kariery szukają miejsca właśnie w branży gastronomicznej. Tę drogę obrał były reprezentant Anglii Danny Mills.

36-latek, który piłkarskie buty zawiesił na kołku w 2009 roku, pełnił dotychczas rolę eksperta w BBC. Kulinarne pokusy lub chęć założenia własnego biznesu sprawiły jednak, że postanowił zainwestować swoje pieniądze w West Cornwall Pasty Company, idąc tym samym śladami Ryana Giggsa, Gary’ego Neville’a, Robbiego Fowlera oraz Rio Ferdinanda.


Ryan Giggs i Neville otworzyli bowiem w Londynie swoje własne Cafe Football, z kolei Ferdinand jest posiadaczem włoskiej restauracji Rosso, podczas gdy były napastnik Liverpoolu pełni funkcję współwłaściciela restauracji w Kuala Lumpur.

Mills, który w 2012 roku zajął drugie miejsce w programie „Celerbity Masterchef”, zamierza przejąć natomiast wspomnianą firmę, która zatrudnia około 400 pracowników i sprzedaje rocznie ponad osiem milionów słodkich wypieków. Zmaga się jednak ona z kłopotami finansowymi i od kilku miesięcy zalega z czynszem.

West Cornwall Pasty Company, założona w 1998 roku, wyceniana jest na 30-40 milionów funtów. Zrzesza łącznie 45 sklepów.


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>