Nie tylko Rooney trafia z połowy boiska [WIDEO]

Wydawałoby się, że strzelanie goli, to nie jest żadna sztuka. Tymczasem piłkarzom zdarza się pudłować w sytuacjach wręcz idealnych. Inni jednak, posiadając niezwykłą technikę, nieraz mnóstwo szczęścia, potrafią trafić do bramki z linii wyznaczającej połowę boiska, czyli przeszło 50 metrów.

Takiej sztuki ostatnio dokonał piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney.

Nie on jeden dokonał czegoś takiego.  W sierpniu 1996 roku legenda „Czerwonych Diabłów” David Beckham, po przejęciu piłki przed połową boiska i zobaczeniu, że bramkarz Wimbledon opuścił linię bramkową, idealnie uderzył piłkę, która była już nie do wyciągnięcia. Jest to jedna z najpiękniejszych bramek, jakie „Becks” strzelił dla United.

Pamiętacie jeszcze Rivaldo? Grając dla Barcelony, często popisywał się niesamowitymi akcjami, fenomenalnymi kiwkami oraz wspaniałymi golami. Jednego z najwspanialszych strzelił w sezonie 1997/1998 w meczu przeciwko Atlético Madryt, a na długo zapamiętał Brazylijczyka José Francisco Molina, bramkarz „Rojiblancos”.

Claudio López to piłkarz, którego dobrze wspominać powinni kibicie Valencii i Lazio Rzym. Gorzej bramkarz LA Galaxy, któremu Argentyńczyk strzelił niesamowitą bramkę z połowy boiska. Sytuacja miała miejsce w lipcu 2009 roku, a spotkanie pomiędzy Galaxy a Kansas City Wizards zakończyło się wynikiem 1-1.

Tą bramkę powinniście pamiętać. Ćwierćfinał Ligi Mistrzów edycji 2010/2011. Początek meczu. Manuel Neuer, ówczesny bramkarz Schalke, chciał popisać się ekwilibrystyczną obroną, co mu się udało. Na jego nieszczęście piłka, którą wybił, leciała w stronę Dejana Stankovicia, a ten, bez chwili zastanowienia, huknął bez przyjęcia. Wspaniały gol, ale ostatecznie to piłkarze i kibice niemieckiego klubu mogli się radować. Schalke wygrało to spotkanie 2-5.

Przedostatni gol, który wybraliśmy do tego zestawienie, to wspaniałe uderzenie pomocnika Oxford United Petera Levena. Trzeba przyznać, że bramkarz Port Vale nie miał żadnych szans, a parabola piłki była niesamowita.

My, Polacy nie jesteśmy gorsi i swojego gola z połowy również mamy. Takim wyczynem popisał się Tomasz Hajto, który strzelił bramkę z 60 metrów! Fantastyczne uderzenie, okrzyknięte najładniejszym golem sezonu 2007/2008.