Pomocny Arsenal i nowa profesja Szczęsnego

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej wiadomości, informujących o wspaniałych i wielkodusznych czynach piłkarzy, którzy pomagają dzieciom, niepełnosprawnym oraz tym, potrzebującym pomocy. Piłkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny, jak i cały klub, również interesują się losami takich osób.

Ośrodek Centrepoint, zajmujący się bezdomną młodzieżą, znajduje się pod opieką „Kanonierów” już od sezonu 2010/2011. Wówczas, podczas kampanii „Bądź Kanonierem. Bądź Dawcą” kibice, piłkarze oraz pracownicy Arsenalu zebrali ponad 500 tysięcy funtów, które zostały przeznaczone na remont ośrodka.

Prace remontowe odbywają się w tym roku i dzięki nim Centrepoint zyskało wiele nowych pokoi doradczych, studio nagraniowe oraz rozbudowano kuchnię i główny hol. W pracach remontowych brał udział polski bramkarz „Kanonierów” Wojciech Szczęsny.

– To wspaniałe uczucie być częścią czegoś tak specjalnego –  nie tylko zbierania pieniędzy, ale branie udziału w pracy, która przyczyni się do tego, że młodzi, bezdomni ludzie będą mogli tu przyjść i próbować ułożyć swoją przyszłość. – mówił Polak.

Trzeba przyznać, że takie akcje wnoszą wiele dobrego i fakt, że kluby i piłkarze nie myślą tylko o sobie, a chcą pomagać tym, których życie nie rozpieszcza, to działania godne pochwalenia.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>